Udana próba ciśnieniowa kotła w Elektrowni Datteln IV

2019-11-05 10:00:00

W budowanej Elektrowni Datteln IV w Niemczech pomyślnie przeprowadzono próby ciśnieniowe kotła nowego bloku energetycznego. Budowę i montaż części ciśnieniowej kotła realizuje firma REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A.

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. pomyślnie zakończyła się próba ciśnieniowa w części wysokociśnieniowej kotła, a 2 września br. identyczny wynik uzyskano w części podgrzewacza międzystopniowego. Wszystkie spawy - w tym ok. 35 000 z nich, które zostały wykonane na placu budowy podczas wymiany ok. 8000 m2 powierzchni grzewczej - są szczelne. Podczas testu wystawiono je na działanie ciśnienia 572 bar w części wysokociśnieniowej i 187 bar w części podgrzewacza międzystopniowego. Należy pamiętać, że wartości ciśnienia podczas eksploatacji kotła znajdują się znacznie poniżej tych poziomów.

Już podczas montażu części ciśnieniowej co najmniej 20 proc., a w niektórych obszarach nawet 100 proc. spoin zostało sprawdzonych metodą rentgenowską. 

Cały test szczelności został przeprowadzony przez przedstawicieli niezależnego urzędu certyfikującego.

Opalana węglem kamiennym Elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry ma mieć moc około 1100 megawatów. Jej budowa rozpoczęła się w 2007 roku. 


wszystkie artykuły
Badania niszczące i nieniszczące Badania niszczące i nieniszczące

Możemy pochwalić się bardzo bogatym zapleczem technicznym i sprzętowym, a także wysoko wykwalifikowaną kadrą w zakresie spawalnictwa i kontroli jakości.

Modernizacja i montaż elektrofiltrów Modernizacja i montaż elektrofiltrów

Modernizacje i montaże elektrofiltrów są jedną z głównych dziedzin działalności naszej Spółki.

Naprawy i wymiany walczaków Naprawy i wymiany walczaków

Jadną ze specjalności naszej Spółki jest prowadzenie diagnostyki i naprawy walczaków kotłowych

Modernizacje i montaże kotłów Modernizacje i montaże kotłów

Montaże, modernizacje i remonty kotłów parowych i wodnych wszystkich typów są główną dziedziną działalności naszego przedsiębiorstwa.