do góry


Obecnie realizowane projekty


  Istniejemy już przez 40 lat i przez cały ten czas pracowaliśmy na pozycję europejskiego lidera w montażach kotłów energetycznych. Po prywatyzacji, gdy Spółka podjęła się realizacji montażu dużych kotłów nastąpiło przyspieszenie. Wynikiem tego jest powierzenie nam montażu części ciśnieniowych kotłów dla największych ówcześnie budowanych w Europie bloków energetycznych na węgiel kamienny o mocy 2 x 1100 MW w elektrowni Neurath w Niemczech oraz budowy 3 kotłów HRSG dla jednej z największych elektrowni w Europie na gaz w Grain w Wielkiej Brytanii.
   
  Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia do wykonywania montaży i remontów kotłów, jakie są realizowane w kraju i za granicą. Jako jedna z niewielu firm w kraju posiadamy również dopuszczenie do realizacji prac zgodnie ze standardami amerykańskimi ASME. Posiadamy wiele oryginalnych i zaawansowanych technologii montażu i remontów kotłów. Jako jedni z nielicznych opanowaliśmy technologię montażu części ciśnieniowych kotłów energetycznych na parametry nadkrytyczne z wykorzystaniem zaawansowanych systemów hydraulicznych.
   
  Na szczególną uwagę zasługują obecnie realizowane projekty
   
  AKW

  Montaż części ciśnieniowej kotła nowego bloku 496 MW w Elektrowni Turów

  W ramach umowy z Budimex S.A. Técnicas Runidas S.A. – Turów Spółka Cywilna uczestniczymy w budowie nowego bloku energetycznego o mocy 450 MW na parametry nadkrytyczne, opalane węglem brunatnym dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów.
  czytaj więcej
  AKW

  Instalacja Odpopielania Bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole

  Obecnie realizujemy prace związane z dostawami i montażem konstrukcji oraz urządzeń Instalacji Odpopielania bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole. Prace realizowane są w formule „pod klucz” w ramach Konsorcjum firm Remak S.A., FL Smidth Hamburg GmbH, Energomar-Nord sp. z o.o. z tą ostatnią występującą jako Lider.
  czytaj więcej
  AKW

  Budowa Bloków Energetycznych Nr 5 i 6 w Elektrowni Opole

  Na podstawie umowy zawartej z Mostostal Power Development uczestniczymy w budowie nowych Bloków Energetycznych Nr 5 i 6 o łącznej mocy brutto 1800 MWe na parametry nadkrytyczne, opalane węglem kamiennym dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Opole.
  czytaj więcej

   

  AKW

  Budowa Bloku Energetycznego w Elektrowni Jaworzno

  W związku z Umową zawartą z Polimex Energetyka Sp. Z. o .o   bierzemy  udział w budowie nowego bloku  energetycznego na parametry nadkrytyczne o mocy 910 MW opalanego węglem kamiennym  Elektrowni Jaworzno.
  czytaj więcej
  AKW

  Budowa Bloku Energetycznego nr 11 w Elektrowni Kozienice

  Na podstawie umów zawartych z Polimexem-Mostostal uczestniczymy w budowie nowego Bloku Energetycznego Nr 11 z kotłem o mocy 1075 MW na parametry nadkrytyczne, opalanego węglem kamiennym, dla ENEA Wytwarzanie Sp.z o.o. w Elektrowni Kozienice.
  czytaj więcej
  AKW

  Montaż 2 linii technologicznych w ZTUO Szczecin dla Rafako S.A.

  W ramach budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie prace wykonujemy od listopada 2014r. Nasza aktywność polega na montażu dwóch linii technologicznych, czyli montażu dwóch kotłów do spalania odpadów, rusztów mechanicznych oraz instalacji oczyszczania spalin (IOS).
  czytaj więcej

   

  AKW

  Montaż kotła fluidalngo w Synthos Dwory 7 Sp. z o.o.

  W ramach umowy z Rafako S.A. uczestniczyliśmy w budowie nowego kotła fluidalnego w Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. spółka jawna. Zgodnie z zakresem umowy zrealizowaliśmy prace związane z montażem części ciśnieniowej i paleniskowej kotła OFz-140 i jego urządzeń pomocniczych.
  czytaj więcej
  AKW

  Montaż kotła OP-140 i Elektrofiltra w ZAK S.A dla Rafako S.A.

  W ramach umowy z Rafako S.A. uczestniczyliśmy w budowie nowej Elektrociepłowni w Zakładach Azotowych Kędzierzyn S.A. Zgodnie z zakresem umowy zrealizowaliśmy prace związane z montażem kotła OP-140 i jego urządzeń pomocniczych. w tym Elektrofiltru wstępnego, filtra workowego i instalacji produktu podprocesowego (PPR).
  czytaj więcej
  AKW

  Modernizacja elektrofiltrów Bloków Energetycznych nr 7-12 w El. Bełchatów

  Od lutego 2012 realizowaliśmy dla Alstom Power Sp. z o.o. projekt modernizację 6 elektrofiltrów Bloków energetycznych nr 7-12 w Elektrowni Bełchatów. Ostatnia faza projektu – prace modernizacyjne elektrofiltrów Bloków nr 9 i 10. rozpoczęliśmy w 2015r.
  czytaj więcej

   

   
   
  Krajowe obiekty, na których zrealizowaliśmy kilkaset modernizacji i montaży to w szczególności:
  • El. Turów, El. Pątnów, El. Adamów, El. Konin, El. Jaworzno, El. Blachownia, El. Łagisza, El Łaziska, EC Łódź, EC Siekierki, EC Żerań, EC Wola, EC Czechnica, EC Wrocław, EC Kraków-Łęg, El. Bełchatów, El. Siersza, El. Opole, EC Gliwice, EC Zielona Góra, EC Lublin, EC Głogów, EC Częstochowa, EC Stalowa Wola oraz w wielu zakładach przemysłowych, hutach i kopalniach.

   

  Zagraniczne realizacje to kilkaset modernizacji i montaży, między innymi: 
  • w Niemczech: El. Lübbenau, El. Lippendorf, El. Neurath, El. Frimmersdorf, EC Berlin Mitte, EC Lichtenberg, RVI Ingolstadt, El. Magdeburg, El. Herdecke, El. Knapsack, El. Emden, EC Mannheim, EC Burghausen, EC Herbrechtingen, EC Delitzsch, EC Bergkamen, EC Bischofeferode, EC Hamburg, EC Ingolstadt, EC Emlichheim oraz spalarnie odpadów w: Wuppertal, Raba, Leuna, Sonne, Zorbau, Buschhaus, Westfalen, Hameln, Delfizij.
  • w Austrii: EC Wels, EC Hallein, EC Ernsdorf, EC Ernsthofen, MVA Durnrohr.
  • w Holandii: HR AVI Amsterdam, Alkmar, Eemshaven.
  • w Belgii: Ostrozebeke, Oostende.
  • w Anglii: IWMF Allington, Ruxeley, Grain.
  • w Irlandii: EL Shannonbridge.
  • we Francji: GC Chapelle.
  • w Estonii: EL. Estii, El. Balti, EC Talin.
  • w Czechach: EC Strakonice, EC Pisek, El. Melnik, El. Trebovice, El. Komorany, El. Tusimice, El. Pocerady, Kaucuk Kralupy, Tatra Zlicin.
  • na Węgrzech: El. Oroszlany, El. Tatabanya, El. Dorog, El. Szazholombatta, El. Borsod.
  • w Bułgarii: Devnya.
  • w Słowenii: Sostanj.

   

  Pełna lista naszych realizacji krajowych i zagranicznych

   

   
   
   
   
   

  Galeria zdjęć:

  •  
  • Kozienice
  • Kozienice
  • Szczecin
  • Oświęcim
  • Bełchatów
  • Kozienice

  Dane kontaktowe


  Formularz kontaktowy

  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez REMAK SA w celu odpowiedzi na pytanie, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych."

  Biuro Zarządu

  • Adres: 45-955 Opole, ul. Zielonogórska 3

  • Kontakt mailowy: zarzad@remak.com.pl

  • Telefon:+48 77 44 87 212

  Siedziba Spółki

  • Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

  • Kontakt mailowy: remak@remak.com.pl

  • Telefon:+48 77 45 52 011

  logo remak

  Informacje o spółce

  Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS: 0000021123
  Kapitał zakładowy: 7.500.000PLN, Kapitał wpłacony: 7.500.000PLN
  BANK PEKAO SA - II Oddział w Opolu nr: 94 1240 3103 1111 0000 3483 0572

  Copyrights Remak S.A.